21. Why Is Everything So Heavy?

8. června 2018 v 11:17 | Kris |  Does Exist a Justice?

Karin, Michelle, Bravery... doufám, že jste zůstaly♥


Když se po několikátém pohledu do zrcadla ujistil, že neměl načervenalé oči od pláče, znovu si poupravil padající tepláky a opakovaně ze sebe vydal několik nejistých výdechů. Musel se sebrat a dát se do pořádku.

Přišoural se do malinkaté kuchyně, ve které hrdě kralovala Daphne, a posadil se na jednu ze židlí u jídelního stolu. Najednou za ním stála Dapne, něžně masírující jeho ramena s mateřským úsměvem. Evidentně si všimla, že Louis nebyl ve své kůži, ale rozhodla se na nic se neptat, čehož si on nesmírně vážil. Nakonec jej o něco silněji poplácala po zádech a přešla ke kuchyňskému sporáku, aby mu nandala večeři.

"Musíš se pořádně najíst," prohodila ve snaze přivést Louise na jiné myšlenky, zatímco na talíř pokládala pořádně šťavnatý kus panenky. "Dají se tam ta jídla vůbec jíst?" zeptala se jen tak mimochodem.

Louis se suše zasmál. "Nevěřila bys, ale chutnalo mi tam víc, než kdysi ve školní jídelně," odvětil, ale jakmile před něj Daphne předložila večeři, jeho pozornost si zasloužila bohatá kopa přílohy a v něm hrklo. Hranolky. Niall o nich nejednou ve vězení básnil, že by na ně měl chuť. V ústech mu vyschlo a jeho srdce zběsile tlouklo. Dal by cokoliv, aby teď měl Nialla u sebe. Cokoliv.

"Koukej jíst," pobídla jej Daphne, jemně cuchajíc jeho mokré vlasy. Louis tedy vzal vidličku do ruky, ale už jenom tento pohyb mu přišel nesmírně obtížný, kameny na jeho srdce ztěžovaly činnost celého jeho těla.

"Hey, Daph, necháš nás na chvíli o samotě?" Do místnosti z obývacího pokoje vešel chlápek v Louisově věku s úsměvem od ucha k uchu. "Ahoj, Lou," pozdravil muže, jenž byl vzrůstem o několik centimetrů menší než on sám, a stejně jako Daphne přešel k němu a stiskl mu ramena, načež se usadil naproti němu.

"Ahoj, Ollie," zamumlal Louis polohlasem. Oliver, Zackův bratranec, pro kterého doslova nic nebylo nemožné. Toto tvrzení dokazovala množství alkoholu a cigaret, které se mu podařilo v hojné míře propašovat do vězení.

"Nechystáte se zase provádět nějaký lumpárny, že ne?!"

"Nic neslibuju," zasmál se Oliver a nahodil andílkovský výraz. Daphne napřáhla ruku s roztaženou dlaní ve snaze zasáhnout jeho obličej, ale jemu se podařilo včas ucuknout, a tak se obrátila k Louisovi, jemuž věnovala dlouhotrvající pusu na tvář. "Jsem ráda, že seš tady," zašeptala mu do ucha, aby to slyšel jen on. Objal ji jednou rukou kolem ramen. Žádná slova nedokázala vyjádřit, jak moc vděčný jí byl, a jestli ano, nenalézal je.

Se zdviženým ukazováčkem směrem k Oliverovi opustila místnost.

"Tak co pro mě máš?" zeptal se Louis nedočkavě, jakmile zmizela z dosahu. Řešení věcí se teď jevilo jako dost lepší nápad než jedení, alespoň to tvrdil jeho žaludek, a proto talíř s jídlem lehce odsunul stranou.

"No, abych pravdu řek', je to hrozně těžký. Spousta lidí nechce vůbec mluvit…," povzdechl si zrzek nešťastně a podrbal se na zátylku.

"Ollie…," hlesl Louis. Nevěřil, že by jej toto čmuchací eso nechalo ve štychu.

"Okay, okay, něco mám, ale není toho moc. Nech mě ti to říct postupně," odkašlal si důležitě a z kapsy vytáhl pár papírů formátu A4 vložených do euro folie, které měl úhledně složené do čtverečku. Ten rozložil.

"Celej ten proces byl divnej. Daniel Grapard, kluk tý mrtvý holky? Jeho strejda byl jedním ze členů tribunálu." Louisovi klesla dolní čelist. "Střet zájmů jak prase," vyštěkl Oliver posměšně, "a nikdo od začátku nepodezříval nikoho jiného než Nialla. Jako jasně, na místě činu se našla jeho DNA, ale Daniel měl daleko větší motiv a - "

"Ona se tam našla jeho DNA?" Louis neskrýval své překvapení. O tomhle mu Niall nic neřekl. Trochu zvláštní…?

Oliver krátce pokýval hlavou. "Byla tam jeho mikina," oznámil s jistou lítostí v hlase. Sám přesně ještě nevěděl, jaký vůči Niallově případu zaujímal postoj, ale jestli byl pro Louise důležitý a věřil mu, tak potom Oliver chtěl být na jejich straně.

"To je hodně zlý, co?" kousl se hnědovlasý do rtu. Šlo spíše o řečnickou otázku, a tak se na ní Oliver neodvažoval odpovídat, nechtěl zhoršovat situaci.

"Každopádně, další zajímavá věc: právník, kterej byl Niallovi přidělenej? Zayn Malik, 25letý ucho, jeho první případ," oznámil mu bez skrupulí.

"Ty chceš říct - "

"To nebyla náhoda, Lou. Někdo chtěl, aby už od začátku neměl šanci. Nic proti Malikovi, ale právníci většinou začínaj na rozvodech, menších krádežích, ale tohle?" zatřásl nevěřícně hlavou Oliver.

Louis se na chvíli zamyslel a podepřel si hlavu rukou. "Myslíš si, že by se mnou byl ochotnej mluvit?" zeptal se, když jej osvítila myšlenka, a znovu se napřímil.

"Zkusit to můžeš," pokrčil zrzek rameny a lehce si povzdechl. Očima zkoumavě pozoroval sklíčeného muže, který seděl naproti němu, únava viditelná v jeho tváři. Ještě nikdy ho neviděl tak zničeného. "Máš tam i nějaký informace o něm," na vysvětlení postrčil papíry několika prsty směrem k němu, "vcelku 'sme na něj nic nevyhrabali. Průměrnej až nadprůměrnej student, žádný problémy. Policajti si jeho občanku zapsali jenom jednou, a to když dělali zátah na jedný studentský párty a on měl tehdy v 16letech hodně upito. Ale to děláme všichni," mávl rukou s drobným úsměvem na rtech. Jeho první pořádně opilecká zkušenost přišla již ve 14letech. Zato ale rychle vystřízlivěl, neboť ho máma doma ztřískala jako psa.

Kupodivu se usmál i Louis, ani jemu se v minulosti nevyhnuly opilecké excesy. "Co myslíš, zlej nebo hodnej policajt?" uchechtnul se a lehce přimhouřil oči, zkoumavě prohlížeje Oliverův obličej, protože ho zajímal jeho názor.

Mrtvolně modré oči se zlomyslně třpytily, dost dobře si vzpomínal, že Louis umí přimáčknout lidi ke zdi. Bez sexuálního podtextu. "Zkus to po dobrym. Co jsem pochopil, byl z toho neúspěchu fakt zklamanej. A když mu pořádně zavaříš hlavu, třeba ti poskytne všechny složky k případu. Víš co, mluv, tobě to jde, ty bys dokázal rozmluvit i Kimovi ty jeho jaderný zbraně." Poslední větou Louise rozesmál.

Hnědovlasý dvakrát pokýval hlavou a zadíval se na své prsty, jež spočívaly v jeho klíně. "Zkusím to hned zítra, nemá smysl čekat," objasnil odhodlaně, hlavou mu lítaly všelijaké myšlenky. "Kdy mám nastoupit do tý debilní školy?" V životě už nechtěl žádnou školu vidět, a hlavně ne tu střední, jenže pro Nialla to musel udělat.

"Domluvil jsem to na pondělí. V Zackově pokoji najdeš uniformu," zašklebil se Oliver posměšně, jelikož věděl, jak je Louis nesnáší, zatímco Louis zaúpěl.

"A jméno…?"

"Necháš si svoje. Kdybys našel nějakej důkaz, bude se ti líp obhajovat s pravýma papírama." Stačil jediný pohled a oba si potvrdili, že měl Oliver pravdu. "Vedení školy jsem nakecal, že by sis hrozně rád doplnil vzdělání," hodil po Louisovi směšnou grimasou, "ale se svými novými spolužáky bych tolik sdílnej nebyl, spíš se snaž dostat co nejvíc informací z nich," radil mu.

"A oni mě tam vzali úplně v pohodě?" divil se muž s jasněji modrýma očima.

"Nooo…," podrbal se Oliver na trapézovém svalu, "je to furt stejný. Tvářili se, jaká jsou nóbl škola a jak by jim to bejvalej trestanec nabořil. Ale metoda peněz a výhružek prostě funguje. Zatracení pokrytci. Dokonce se mi povedlo, abys měl co nejvíc hodin spolu s naším Danielem Grapardem." Byl na sebe hrdý, čišelo to z každého jeho slova. Dokonce se poplácal po ramenech tím způsobem, jako by se z nich snažil smést smetí.

"Takže on je náš hlavní podezřelý?" Chtěl se ujistit hnědovlasý. Jeho výraz byl nečitelný, vlastně se v tom všem snažil jen zorientovat. Prozatím nevěděl, jak se měl cítit.

"Za mě rozhodně," opáčil Oliver s ledovým klidem. "Tyhle lidi, obzvlášť tahle sorta lidí, neřeší nic jinýho než oblíbenost a sex. Možná ho podvedla s nějakým jeho kámošem, možná všem řekla, jak ho má malýho, co já vim," vyprskl smíchy.

"Až takový informace máš, jo?" Nadzvihl hnědovlasý pravé obočí. Oliver mu tímto rozptylováním neskutečně pomáhal, cítil se o maličko lehčí.

"Ne, ale vsadím se, že ta holka umřela kvůli úplný blbosti. Zasraný bohatý děcka, co neznaj cenu života," pronesl zrzek naprosto vážně. Když oba dva spočinuli očima na inkriminovaných papírech, dodal: "Koukni, máš tam jmennej seznam s každým z ročníku. Jakmile pojmeš podezření, seženu ti bližší informace o komkoliv. Ale zbytečně se každým tak podrobně zabejvat fakt nebudu."

Louis znovu jen pokýval hlavou na znamení souhlasu, mlčel. Jeho oči cestovaly po celé místnosti bez konkrétního cíle. Po chvíli mu to přece jen nedalo. "A co když se pleteme? Co když to nikdo ze školy neudělal?" Byl plný pochyb, zvažoval, jestli by nebylo lepší přestat si hrát na hrdinu a vrátit se zpátky do vězení.

Oliver si povzdychl. "Tahle možnost mě taky napadla… koukej, ta holka - jak že se jmenuje? - s Grapardem tvořili dokonalej středoškolskej pár, jako z nějakýho filmu. Když neseděla ve školní lavici, dělala roztleskávačku školnímu týmu, za kterej hrál její kluk. Pak chodila s ním a s jeho kámošema na jídlo, nebo se svejma kámoškama ze školy nakupovat. Populární lidi na střední prostě střední žijou," podal mu své vysvětlení a na chvíli se odmlčel."…Ledaže by to byli její rodiče," napadlo jej. "Mám na ně něco zjistit, nebo…?" navrhoval hned.

"Já nevim," pokrčil Louis nerozhodně rameny. "Spíš budu doufat, že mi dá zejtra co nejvíc informací ten právník."

"Lou." Oliverův pevný a jistý tón hlasu si získal pozornost druhého. "Jenom… snaž se být nenápadný, jo? Ten člověk klidně může zabíjet znova. Koneckonců, s tou holkou taky neměl slitování. Nechci, aby se ti něco stalo." Starostlivost v jeho hlase byla patrná, oblíbil si všechny Zackovy kamarády a Louise znal již několik let.

"V klidu, to spíš oni by se měli bát mě. Jsem přece kriminálník," snažil se Louis odlehčit ponurou atmosféru špatným vtipem, ale nakonec se oba zasmáli. Jeho pohled znovu spočinul na nedotčeném talíři, přesněji řečeno na hranolkách.

Chybíš mi, Ni.

"A jak se má Zacky? Nepotřebuje nic?"

:)

Chybíš mi, Lou. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellight Ellight | 10. června 2018 v 12:22 | Reagovat

Člověk se až diví, jak je snadné si na něčem obnovit závislost. (Budeme předstírat, že jsem ji doteď neměla a nečetla každý díl znovu nejméně stokrát.)
Love it. ♥

2 Karin Karin | 26. června 2018 v 22:35 | Reagovat

Doufám že se Louisovi nic nestane a něco zjistí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama