Chapter Sixteen

8. června 2018 v 17:19 | Kris |  Behind The Scenes


Originally written by: Lisa (HommoOfTheNarry)

Další den se Niall probudil s Liamem po jeho straně. Zajíkl se. Tak nakonec Liam dostál svého slibu, což činilo třepotání uvnitř Niallova těla. Od té doby, co se stalo to s Lukem, si nebyl jist, zda by mohl někomu znovu důvěřovat, ale Liam… Liam byl jiný. Koneckonců, byl to právě Liam, kdo s ním zůstával skrze to dobré a špatné.

Začal na muže ležícího vedle něj zírat. Vypadal tak klidně, ačkoliv se Niall zapřemýšlel, jestli by jej měl probudit, nebo ne, aby mohl znovu vidět ty jeho čokoládově hnědé oči. Nevěděl, co mu to Liam dělal. Neměl na něm crush, jenom protože byl Liam fit. Liam byl milý, starostlivý a velkorysý. Za všechno, co pro Nialla udělal… si nežádal nic na oplátku.

Nicméně, Niall se stále rozhodoval, jestli by měl Liama probudit něžným pohlazením po ruce, nebo krátkou pusou na rty. Byl schopen obojího. Povzdychl si, rozhodující se pro to druhé, a naklonil se blíže pro Liamovy rty, jenom aby sebou škubnul bolestí, zatímco bolest sežehla jeho žebra. Zatracená žebra. Doctor říkal, že nebyla zlomená nebo tak, jenom hodně pohmožděná, až na to, že se Niall cítil, jako by byla zlomená.

Liamova oční víčka se zatřepotala, až se nakonec otevřela, když slyšel ten tlumený zvuk, jenž vyšel z Niallových úst, a zmateně se na něj zamračil. "Jenom to trošku bolí," přiznal blonďatý a Liam si povzdychl. "Kde?" zeptal se něžně, načež si Niall vyhrnul vrchní polovinu jeho nemocničního oblečení, aby mu ukázal svoje velké, nateklé, fialové modřiny. K Niallově překvapení, Liam k tomu místu vztáhl svou teplou ruku, kterou mu položil na bok, a začal něžně masírovat jeho žebra.

Jeho ruka zapůsobila přímo magicky. Brzy bolest téměř ustoupila, ale Liam pokračoval v masírování jeho boku. Bylo to téměř uklidňující. Niall se uvolnil a začal se cítit příjemně, až zaznamenal, jak mu oči pomalu padaly a jeho hlava spočinula na Liamově rameni a záhy usnul.

Když se znovu probudil, postel byla nepřirozeně prázdná. Liam zmizel, ale jeho mamka seděla na těžké židli přímo před ním. Chyběl mu Liam, pro útěchu mu teď zbyla jenom ta bílá přikrývka a ta nebyla moc utěšující, aby byl upřímný. "Kde je Liam?" zeptal se, protahující svoje tělo. "Šel domů, ale neboj se, vrátí se okolo doby večeře. Musel jenom dokončit nějakou školní práci," ujišťovala jej matka.

Niall přikývl. "Takže jsi s ním mluvila?" zeptal se jí a ona věděla, že nemluvil jenom o včerejšku. "Musela jsem, Nialle. Je to učitel. Byla jsem překvapená, že ses zamiloval zrovna do něj," odpověděla a Niall nervózně naprázdno polkl. "Myslel jsem, že ses mu chystala říct, že nemůžeme být spolu," zamumlal.

"To ano," přiznala, zatímco Niall zaskuhral. "Ale věděla jsem, že by ses s ním pravděpodobně vídal tak nebo onak," odpověděla. Její syn se zamračil. "Myslíš tím, že už jsi věděla, že ho mám rád?"

"Nebo že on má rád tebe," opravila jej, což jenom prohloubilo jeho mračení se. Uchechtla se. "Zlatíčko, nemyslíš si, že všechny ty hodiny biologie byly jenom proto, aby ses naučil biologii, že ne?" ušklíbla se a Niall cítil, jak jeho tváře začínaly rudnout. Jasně, Niall se s Liamem políbil víc jak jednou, jasně, Niall k němu rozhodně něco cítil, ale nebyl si jist, zda ty city Liam opětoval jenom proto, že nepodnikal žádné kroky. Ale pak si vzpomněl na to všechno, co Liam řekl, než se podruhé políbili. Oh.

Maura ze sebe vydala rozhořčený povzdych, všímaje si Niallova ticha, neboť byl šokován. "Řeknu to takhle, Nialle. Liam se na tebe dívá způsobem, jakým se na tebe Luke nikdy nedíval. Viděla jsem to během vašeho učení se. Je do tebe rozhodně blázen," vysvětlila. Niall se chystal znovu otevřít svá ústa, ale v tu chvíli se otevřely dveře, v nichž stál Liam. Niallovy oči se rozšířily. Nemohl si pomoct. Od té doby, co mu o tom Maura řekla, cítil nezvyklé třepotání. Dobré třepotání.

Jeho žaludek se vířil pokaždé, kdy na Liama pomyslel a on měl pocit, že motýlci v jeho břiše dělali salta vzad, a ještě měl tendenci se červenat. "Omlouvám se, ruším vás?" omlouval se Liam, všímaje si Niallovy tváře, která značila, že byl na rozpacích. "Ne, vůbec. Už jsem se stejně chystala jít domů," ujistila ho, vstávajíc ze židle.

Obrátila se zpět ke svému synovi. "Uvidíme se zítra," pověděla mu a políbila jej na čelo, načež tiše odešla. Když byla pryč, Liam se otočil a hodil po Niallovi blažený úsměv. "Jak ti je?" zeptal se jemně, zatímco se posadil na místo Maury. "Trošku líp," přiznal blonďatý s malým úsměvem. Následovalo trapné ticho, během kterého třel Liam své ruce o dolní polovinu jeho těla, jako kdyby byl nervózní.

Se sebejistým úsměvem se Niall posunul ke kraji, odtáhl přikrývku a poklepal na prázdné místo vedle sebe. Hnědovlasý se uchechtnul a připlížil se k mladšímu chlapci, užívající si teplo, které z něj sálalo. Obmotal okolo něj jednu ruku, ptaje se: "Nechceš se dívat na fotbal?" ukázal na malou televizi, která visela na zdi v rohu. Niall dychtivě přikýval - neschopný věřit svému vlastnímu hlasu, když se nacházel tak blízko Liama, který zapínal televizi.

Po půl hodině zápasu Manchesteru United, oba Niall a Liam křičeli na televizi, jako kdyby nebylo žádné zítra…. Jenom když dovnitř vešla sestra, tak ztichli. "Je dobré vidět, že se vám vrátila energie, pane Horane," zářivě se usmála. Niall si odkašlal a přikryl se nemocniční dekou. "Jste připraven na vytáhnutí těch trubiček?" zeptala se rozzářeně. Niall téměř zapomněl na ty kousky plastu zabořené v jeho nose, protože poslední dobou se mu dýchalo tak dobře. Byl vděčný, že nedostal kyslíkovou masku, ale ty trubičky jej začínaly svědět.

Niall věnoval Liamovi letmý pohled, ten se na něj povzbudivě usmál, a tak zdráhavě přikývl směrem k sestře. Zavřel oči, když pocítil, jak mu vytahovala trubičky z nosu, a když byly konečně venku, Niall se začal dusit. Sestra se zběsile rozhlížela kolem, dokud nenašla misku z hnědého papíru, kterou položila Niallovi pod bradu. Ten se do ní prudce vyzvracel. "Nebojte se, tohle je naprosto normální," ujišťovala Liama, který se znepokojeně díval na nemocného chlapce, jemuž na záda kreslil uklidňující imaginární kroužky.

Sestra konečně odešla poté, co Nialla očistila, vyměnila mu nitrožilní přívod na zápěstí a doplnila jeho kartu o nejnovější informace. Niall začal zírat na toho krásného muže vedle něj a najednou si všiml všech jeho nádherných rysů. Mohl vidět jeho znaménko od narození umístěné pod krkem a zubaté linie od jeho oholených vousů.

"Co je?" zeptal se Liam, když si všiml, že na něj Niall zíral. Bez přemýšlení, modrooký vztáhl ruku k jeho jeho čelisti, kterou něžně třel, aby se k němu Liam otočil čelem, a natiskl své rty na ty jeho. Asi dvě vteřiny nato se Liam odtáhl. "Tvoje mamka říkala, že bychom měli líbání omezit, než ti bude líp," povzdychl si, všímaje si Niallova zklamaného výrazu.

Blonďatý zoufale chtěl, aby ho Liam políbil, ale věděl, že měl pravdu. Museli počkat. Musel si připomínat, že pro Liama bylo tohle všechno nové a nejspíš se cítil nepříjemně. A jestli to chtěl vzít pomalu, vezmou to pomalu. Pozvolna cítil, jak se mu zavíraly oči, a on znovu usnul s hlavou na Liamově rameni.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellight Ellight | 10. června 2018 v 13:04 | Reagovat

Aww, babies. ♥

2 Karin Karin | 27. června 2018 v 13:55 | Reagovat

Doufám že teď už to bude jen lepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama