Back To You - Prolog

25. července 2018 v 14:17 | Kris |  Back To You
TADÁ!
Mám pro vás překvapení, které nejdřív zaskočilo i mě. Pokračovačka Fighter.
Jsem hrozně ráda za veškerou odezvu k této vícedílovce, ať už tady, nebo na blogu, ale sem tam se objevil někdo, kdo mi tvrdil, že to skončilo tak nějak nijak.:D Pokud k tomuto případu patříte i vy, právě jsem pro vás vymyslela druhou řadu. Pokud ne, nechte Fightera u ledu.:)
"To už ses dočista zbláznil? Přeskočilo ti?" ječel na něj Thomas, jakmile ho vpustil do domu. Harry se chytře rozhodl ho ignorovat, nechávaje ho zpět za jeho zády, zatímco se vracel ke svému pokoji, kde měl na posteli odložený napůl zabalený kufr.

"Můžeš doprdele přestat balit a podívat se na mě? Uvařím kafe a v klidu to probereme," navrhoval Thomas zoufale. Měl pocit, že si jeho nejlepší kamarád právě hodlal zničit život, a neplánoval tomu jen tak nečinně přihlížet.

Harry vložil čtyři úhledně složená trička do kufru a skutečně se k němu otočil. "Pozdě. Za čtyři hodiny mi letí letadlo," oznámil mu se stoickým klidem.

Naproti tomu Thomasem otřásla panika. "Kam se jako kurva chystáš letět?" procedil skrz zuby.

"Do Irska," odpověděl kudrnatý prostě a pokrčil rameny. "Jeho rodiče tam pořád bydlí. Minule taky hledal oporu v rodičích. Je to stopa," dodal na vysvětlenou. Přesunul se zpátky ke svému kufru, neboť věděl, že Thomas právě v duchu sbíral protiargumenty, do kterého dal dopis pro Nialla, složený do malého čtverečku, a popadl kosmetickou tašku, aby ji naplnil nejvíce používanými věcmi z koupelny.

"Stopa? Ty nejsi Sherlock Holmes doprdele!" burácel za ním Thomasův hlas. Jeho majitel se zastavil ve dveřích koupelny, zkřížil ruce na prsou a neklidně si jej měřil pohledem.

"'Dyť jsem tě ještě včera večer opouštěl brečícího na gauči! Ne že bych za tu změnu nebyl rád, že už konečně nevypadáš jako troska," nemyslel to hanlivě, jen upřímně, "ale tohle už hraničí s šílenstvím!"

Harry se rozhodl neodpovídat, raději do tašky házel kartáček, pastu na zuby, mezizubní kartáčky, žiletky, pěnu na holení a čisticí gel na obličej. On své rozhodnutí učinil, nehodlal ho vzít zpátky.

"Promyslel jsi to vůbec?"

"Jo, promyslel, Thomasi," vydechl Harry bezmocně. Položil tašku na umyvadlo a otočil se směrem k němu, čelo stažené do několika hlubokých vrásek.

"A co škola, Harry? Pokud vím, tak tvoje škola žádné spontánní, nepromyšlené rozhodnutí učiněné na základě chorého mozku, týkající se pronásledování bývalého, který ti zlomil srdce, netoleruje."

"Já to jeho zlomil první," namítl Harry chabě.

"V tom ta pointa není a ty to moc dobře víš. Nemůžeš se neustále lynčovat za roky starou věc," pronesl důrazně. "Teď vážně, Harry. Co bude se školou?"

Upřímně, tenhle bod kudrnatý moc neřešil. "Nevim, vždycky jí můžu dodělat později."

"Dodělat později? Ó můj bože, Harry! Tohle není orgasmus, kterej můžeš odložit o pár minut, co tu probíráme, jde o tvoje vzdělání!" rozčiloval se Thomas, protože mu na něm záleželo.

"Já vím," odvětil Harry tiše.

"A co peníze? Z čeho budeš žít? Existuje nějaká nadace, která se zabývá magorama, co pronásleduje jiný magory?"

"Budu to platit z peněz na vejšku." Harry to měl vážně promyšlené, otázkou zůstávalo, zda dobře promyšlené.

"Z peněz na vejšku?" Začínalo ho dost štvát, jak po něm Thomas všechno opakoval. "Na vejšku, na kterou ti tvoje máma, matka samoživitelka, spoří už od narození?! Prokrista Harry!"

Hlavou hnědookému probleskl ihned další argument: "A co vlastně tvoje máma? Ta tvůj uprchlický plán schvaluje?"

Harry si nervózně skousnul spodní ret. "Nechal jsem jí dopis," přiznal, ačkoliv věděl, že to vyvolá bouři.

"Dopis? Harry, ty moc dobře víš, jak zanechání takového dopisu může bolet." Nepochyboval, že ho Thomas zasáhl na citlivém místě schválně.

"Nenechala by mě odejít, neměl jsem jinou možnost," bránil se marně. "Doufal jsem, že ty to pochopíš, když Justina tak bezmezně miluješ." Také přistoupil na nefér hru a rovněž mu hrál na city.

Thomas nepatrně zjihl, ale stále v jeho srdci hořel oheň hněvu, protože nechápal, jak ho tu Harry mohl chtít jen tak nechat. "A to by udělala zatraceně dobře! Harry, ty nemyslíš. Jsi ublížený, odchod Nialla tě bolí a pro city nepřemýšlíš racionálně. Kazíš si život!" poučoval jej ostře.

Harry se zprudka nadechl. "On je můj život," posteskl si smutně, ale celou větu myslel naprosto vážně.

A na to Thomas nedokázal nic namítat.

You could break my heart in two

But when it heals it beats for you


I know it's foward but it's true
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellight Ellight | 25. července 2018 v 15:02 | Reagovat

Panebože!
To jsem v práci umřela? A tohle je nebe?
Vidím Narry cover, to se mnou málem sekne, a ještě se dočtu, že pokračování Fighter?
Sweetie, já jsem tak neskutečně happy. Děkuju za maximální zlepšení nálady. ♥

2 Karin Karin | 25. července 2018 v 22:49 | Reagovat

Paráda má to pokračko moc moc dík.

3 Jenn Jenn | 6. srpna 2018 v 17:20 | Reagovat

Jsem moc ráda, že Fighter má pokračování. Těším se až se Harry znovu s Niallem setká. :D

4 Michelle Michelle | Web | 9. října 2018 v 18:36 | Reagovat

Tady po tom si vážně moc přeju, aby tvoje psaní nebylo jenom přes léto, já se tak těším na pokračování Fightera! Vypadá to skvěle a musela jsem si kvůli tomu přečíst celýho Fightera, takže děkuju :3 :D a to není myšleno ironicky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama