20. Wondering How We Got There

4. srpna 2018 v 14:52 | Kris |  You Are The Only Exception

Tak jo, byly byste zlaté, kdybyste mi daly vědět, jestli chcete více storyline trojlístku Liam, Niall, Louis, nebo Harryho storyline.♥
Karin & Ellight, jsem moc ráda, že tu obě jste.♥

Niall bezmyšlenkovitě pomalu kroužil lžičkou ve svém zeleném čaji, který si na nervy výjimečně musel osladit. Hodiny na stěně hlásaly půl druhé ráno, avšak on nemohl spát. Ačkoliv se vše v jeho životě zdálo perfektní; skvělý vztah s tátou, báječný vztah s Louisem, zlepšující se známky, místo po svém bývalém nejlepším příteli zaplnit nedokázal. Podvědomě si často vybavoval situaci, jež se odehrála před pár týdny, situaci, kdy s ním Harry promluvil naposledy.

"Říkám ti, kdyby Veronica a Jughead byli endgame, bylo by to epický," básnil Josh o seriálu, na který začal koukat spolu se svou přítelkyní a podobně jako ona i on se choval značně emocionálně ohledně mileneckých dvojic vystupujících v onom seriálu. Shodou okolností Riverdale sledoval i Danny, proto to debatování. Niall neměl páru, kdo byli Veronica a Jughead zač, vlastně vůbec zjišťoval, že s Dannym a Joshem toho tolik společného zase neměl, pojítkem jejich čtyřčlenného přátelství byl Harry.


Danny se chystal něco namítat, ale zrovna zaregistroval, jak okolo nich procházela známá kudrnatá hlava, a protiargument byl ta ten tam. "Harry, Harry," získával si jeho pozornost, přičemž ho donutil zastavit se u jejich lavice, "mám tady pro tebe ty věci, co sis u mě minule nechal," sklonil se pod lavici pro igelitovou tašku.


Niall těkal pohledem z jednoho na druhého, když si ji předávali z ruky do ruky, se zamračeným pohledem. Oba dva se tvářili rozpačitě, jejich tváře nepatrně zrůžověly, a kdo jiný by měl znát tuhle fázi po společně strávené noci lépe, když ne ten nejvyhlášenější gay sukničkář na škole?


Jeho intuice mu napovídala věci, které ho dost zraňovaly.


"Vy dva - " Chtěl je konfrontovat, ale byl zastaven člověkem, od kterého to nejméně čekal.


"Co je? Nemůžu mít kamarády?" vyjel na něj Harry nepříjemně, ale svůj účel to splnilo, Niall se stáhnul. Splynuli v krátkém očním kontaktu, jenž byl pro oba příliš bolestivý.


"Ne, jasně, že můžeš," odpověděl blonďatý slabě, jenže to už k němu byl kudrnatý zády a mizel z jeho dosahu…


Promnul si obličej. Pochopil, že asi Harrymu něco provedl, ale stále mu nedocházelo, co ho ranilo.

Lehce nadskočil, když mu jemu dobře známý mladý muž stiskl obě ramena a vtiskl polibek do vlasů. "Proč nespíš?" zeptal se Louis rozespale s lehkým záchvějem zájmu, zatímco se posadil na židli vedle něj, na bližším blonďákově rameni stále nechávaje svou volně položenou ruku.

"Probudil jsem se, protože mi chybělo teplo tvého těla. Navíc mi neměl kdo krást peřinu," stěžoval si naoko. Když se na něj Niall podíval, jeho srdce zaplesalo takovou radostí a štěstím, že ho měl. Že žili ve stejném století, na stejném místě, ve stejném věku.

V odpověď jenom pokrčil rameny, neboť nedůvěřoval svému hlasu. Toto gesto ale vzbudilo znepokojení v Louisovi. "Co se děje?" zeptal se ostražitě, palcem jej hladil po líci.

V Niallovi hrklo. Harry měl pravdu, že je sobec. Louis ztratil celou rodinu, nikdo z nich s ním nechtěl být v kontaktu, a přesto furt řešil jen nějaké Niallovy záležitosti místo toho, aby se Niall pochlapil a přestal si lízat rány.

"Ni? Už delší dobu se něco děje, viď? Souvisí to se mnou? Už mě tu nechceš?"

"Panebože, nenenenene," zhrozil se blonďatý, rychle se vrhaje k němu na klín. Louis a táta byli prakticky jediní, co mu zbyli, a on teď selhával i ve způsobu, jakým dával Louisovi najevo, jak moc pro něj byl důležitý. "Tebe chci mít pořád u sebe," přiznal upřímně, zoufale ho objímaje. Opřel si nos o levou stranu jeho krku a chvíli jen vdechoval vůni kolínské, která snad původně patřila jemu.

Po notné chvíli se odtáhl, aby mu viděl do obličeje. "Jenom… jsem jenom unavenej. Školu jsem nemohl vystát ani tehdy, když 'sem na ní sral. Ale bože můj, je to úmorně vyčerpávající, když ti jde o nějaké dobré známky." Jeho komentáři se oba zasmáli, přestože ani jeden to nemyslel opravdově. Louis byl rozpolcený, zda mu Niall říkal pravdu, nebo jen poloviční pravdu s tím, že toto byla jedna z příčin, ale ani zdaleka nešlo o tu hlavní, nebo mu úplně lhal. Každopádně se rozhodl to momentálně neřešit.

A protože se i se slovy nekamarádil, položil jednu ze svých horkých dlaní na jeho tvář a nenásilně natiskl své rty na jeho červené polštářky. Tento polibek se stal snad tím nejcudnějším, jaký si kdy vyměnili, pro Louise se ovšem stal výpovědí jeho citů. K jeho úžasu se jeho obrátek ohledně Nialla změnil z nevychovaného fracka na citlivého kluka, který uměl projevit zájem o ostatní a který si zasloužil lásku.

Na několik dlouhých minut spočinuli v náruči toho druhého, Niall s hlavou na Louisově levém rameni, navzájem se něžně hladící po zádech.

Pro Nialla byl Louis vším.

"Co je? Rodinná slezina ve dvě ráno?" vyrušil je hlas patřící poslednímu obyvateli domu s úsměvem od ucha k uchu z jejich klimbání, že si museli protřít rozespalé oči. Liam si to namířil k lednici, aby si nalil sklenici pomerančového džusu. S ní v ruce předstoupil k milenecké dvojici, která byla oděna do spodního prádla a triček. On na rozdíl od nich na sobě měl jen boxerky, a tak Louis spočinul očima na jeho břišních svalech déle, než bylo třeba. Tato situace se mu stala již několikrát, ovšem on stále nedokázal zabránit nahrnutí červeně do jeho tváří.

"Napadla by mě spousta věcí, co byste mohli dělat ve dvě ráno. Ani jedna z nich však není, že vás najdu v kuchyni skoro v kómatovém stavu." Liam evidentně oplýval skvělou náladou navzdory brzké hodině. Za poslední týdny se mu podařilo napravit svůj tréninkový plán a jídelníček, Niallovy známky ve škole se zlepšily a Louis jeho syna zaměstnával natolik, že si ani nevšiml, že Liam spáchal pár jednorázovek. To vše vytvořilo harmonii pro jeho duši a náladu, život byl dobrý pro Liama Paynea.

"Škola," převzal Louis Niallovu výmluvu tak lehce, jako kdyby to byla pravda.

Mladík na jeho klíně ihned přikývl, ruce spojené na vzdálenějším rameni svého partnera, a přesunul svou pozornost na otce. "Jo, máme toho fakt dost. Jakmile zavřu oči, v hlavě se mi začne přehrávat příprava na zítřejší písemku z dějáku. Je to nesnesitelný," uchechtl se a Louis se k němu se smíchem přidal.

"Jo, ohledně tohohle," podrbal se hnědooký muž na zátylku, "napadlo mě, jak máte příští týden prázdniny, nechtěli byste na pár dní vypadnout mimo město? Třeba stanovat, čerstvej vzduch a žádnej stres, co vy na to?"

Niallovi se ta představa dost zamlouvala, ale raději se očkem podíval po Louisovi, co na to říkal on. Zdál se nadšený.

"To zní suprově."

:)

Harry ten večer seděl na baru vzdáleném asi dva bloky od jeho bytu. V sobě měl už dva panáky vodky a jeho tělem cloumala melancholie a samota, protože Danny dneska neměl čas a on to zase nemohl vydržet doma.

Ačkoliv byl Danny skvělý kamarád, Nialla nahradit nedokázal. Neustále si vybavoval situaci, jež se udála před několika týdny.

"Ubližuješ mu," ozval se hlas zrovna ve chvíli, kdy si myl ruce na školních toaletách, které navštívil během obědové pauzy před odpoledním vyučováním. Stačil mu jeden pohled do zrcadla, jež bylo pověšené nad umyvadly, aby zaregistroval osobu vycházející od kabinek, ale stejně už ji identifikoval po hlase. Louis Tomlinson.


"A ty mi za to jdeš rozbít hubu? Bú, bojim se," reagoval na to Harry posměšně. Už tolikrát se musel vypořádat s nějakým Niallovo žárlivým přítelem, jenže teď to bylo jiné, kvůli tomuhle se na něj Niall vykašlal.


"Já se vám do toho plést nechci," začal si Louis omývat ruce ve studené vodě u umyvadla vedle Harryho, "neznám všechny detaily, je to vaše věc. Ale není mi fuk, že mu ubližuješ. A to už je i moje starost."


Harry zlostně zabodl oči do odrazu tváře hnědovlasého v zrcadle. "A moje city? To, že on ubližuje mně tady asi nikoho nezajímá! Já pro to mám důvod!"


"Tak ho jenom vyslechni," doporučil mu Louis klidně navzdory Harryho emocionální erupci. Opravdu mu šlo jen o Niallovo štěstí. Pravda, možná by na Harryho trošičku žárlil, to nepopíral, ale to muselo jít stranou, vždyť mu ten kluk poskytoval bydlení.


"Víš, co fakt miluju?" Nialla, " lidi, co kritizujou a poučujou ostatní, ačkoliv o tom ví kulový!" S dalším znechuceným pohledem věnovaným příteli jeho bývalého nejlepšího kamaráda opustil místnost. Okamžitě se nesnášel za to, jak vyšiloval, ovšem Niall pro něj byl citlivým tématem.


Přesně takhle, jako se Louis zastával Nialla, stál kdykoliv předtím na jeho straně Harry. Teď už ale nebylo žádné Harry+Niall, jen Louis+Niall. Niall+Louis. Louis+Niall. A to Harryho samozřejmě hrozně bolelo, měl to být on.

Z jeho usilovného přemýšlení a smutných výčitek ho vyrušil nealkoholický drink nesoucí název Piňa Colada, který před něj byl postaven. "Já si tohle ale neobjednal," vzhlédl zmateně k barmanovi.

"To je na účet podniku," věnoval mu hnědooký mladík s hnědými vlasy do tmavě zrzavé barvy pokřivený úsměv a Harry si až teprve teď uvědomil, že byl pohledný, "napadlo mě, že bys to tvrdý mohl něčím prolejt." Bylo to, jako kdyby se na něj za celý večer kudrnatý pořádně podíval nyní. Byl vzrůstem o něco vyšší než Harry, vypracovanější, a vůbec mu nevadilo se na něj tak dlouho dívat, přitažlivost hrála v barmanův prospěch.

"Něco ti povím, ovoce uznávám jenom v pevný formě, takže si to vem a nalij mi něco, co mi pomůže zapomenout," odvětil tiše a popostrčil drink po dřevěné barové desce blíže k jeho stvořiteli.

Mladík v raných dvacetinách se široce usmál, položil obě ruce za pult, aby se o něj zapřel, čímž ukázal své zaťaté svaly vylepšené v posilovně, zatímco za ním proklouzl další z pěti barmanů, kteří měli ten večer směnu.


Naklonil se k Harryho uchu. "Znám i lepší způsoby, jak zapomenout."
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ellight Ellight | 5. srpna 2018 v 16:19 | Reagovat

Harry s ním bude luštit křížovky, viď? 😇 ♥

2 Karin Karin | 5. srpna 2018 v 20:40 | Reagovat

To ses Ellight trefila.(cha cha).

3 Jenn Jenn | 6. srpna 2018 v 17:18 | Reagovat

Kris,tohle je úžasný. Strašně se mi to líbí a nemůžu se dočkat, co ještě vymyslíš.
A taky jsem se ti chtěla omluvit, že jsem tu dlouho nebyla, nějak jsem neměla čas, ale teď si ho rozhodně udělám.
♥ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama