Chapter Seventeen

26. srpna 2018 v 20:01 | Kris |  Behind The Scenes

Možná pro vás mám něco až moc brzo, ale měla jsem teď dvě hodinky čas, tak jsem pro vás něco přeložila :D

Zároveň se chci omluvit, ale povídku Almost Feels Like You've Been Here Before (Lilo) už nedopřeložím, protože jsem s tím tak otálela, až si autorka smazala účet. Ale pokusím se najít něco jiného :)


Pro Liama bylo skličující, že poté, co se Niallův stav zlepšil, měl týden zaplněný schůzkami. Nemohl se s nimi vyrovnat. Nedokázal snášet fakt, že mluvili o Niallovi za jeho zády. Pan Keeler a zbytek školních zaměstnanců byli rozčílení a měli o Nialla obavy s tím, co se mu stalo, převážně protože se to stalo přímo před jejich nosy, ve škole, a byli si celkem jistí, že ti násilníci chodili do této školy také. Ale Liam si nebyl jenom "celkem jistý", kdo ti násilníci byli. Věděl, co byli zač, ačkoliv to Niall nikdy neřekl. Harry, Louis a Zayn. Byl si tím jistý. A hodlal udělat vše, aby se ujistil, že zaplatí za to, co udělali.

Rozšířilo se to už po celé škole. Že Niall byl šikanován a skončil v nemocnici. Měl ty tři hlavní násilníky pod dozorem, avšak oni se s hlavami sklopenými dolů vyhýbali kontaktu s ostatními.

Liam to pondělí měl schůzku, ačkoliv zoufale moc chtěl jít a vidět Nialla, protože naposledy ho viděl v pátek v podvečer. Byly to dva dny, dva dny ho neviděl a měl pocit, že zešílí. Bláznivé, že ano? Možná si to myslel jenom proto, že Niall již nenavštěvoval hodiny biologie, protože byl v nemocnici, a jeho prázdné sedadlo za sebou mělo tři chlapce, kteří málem ukončili jeho život.

To pondělí tedy Liam musel zůstat tak vyrovnaný, jak jen mohl, když učil biologii v Niallově třídě, aby na ně slovně nezaútočil. Byl neskonale vděčný, jakmile ty směšně pomalé hodiny na zadní zdi dosáhly půl třetí a třída se vylidnila. Liam byl tentokrát rychlejší v procházení koridorů a dorazil do školní základny zaměstnanců, kde probíhala schůzka.

Ale náhle se zastavil, když dosáhl dveří. Byli tam. Harry, Louis a Zayn. Upřímně vypadali dost utrápeně se svěšenými hlavami. Což bylo dobře, protože by se tak měli cítit. Liam si nikdy nemyslel, že by k němu mohl být tak tvrdý. Každý vždy Liamovi říkal, že byl rozkošný, milý, s velkým srdcem… ale ne k nim. Ne. Ne když doslova zničili Niallův život.

"Pane Payne, rád vás vidím," rozzářil se pan Keeler a Liam přikývl, přisedaje si k němu. Liam si nebyl jistý, proč musel být přítomen tohoto setkání, protože všechno, co věděl, bylo to, že byl Niall šikanován, což věděl i pan Keeler. To bylo vše.

"Takže kluci… jsem si jistý, že víte, proč tu jste?" zeptal se pan Keeler tří chlapců, kteří seděli před nimi. Každý chlapec potřásl unisono hlavou, neschopen očního kontaktu. "Ne? Tak si to pojďme připomenout, ano?" zmáčknul je pan Keeler, zatímco začal přecházet po místnosti. Liamovi neušlo Louisovo nervózní polknutí naprázdno.

"Přibližně před týdnem, minulý pátek… jste vy tři odchytili chlapce stejného věku a zmlátili jste ho do bezvědomí, mám pravdu?" zeptal se pan Keeler, ale ani jeden neodpověděl. Ale Liam si všiml, jak Harry střelil po Louisovi pohled plný obav, načež se podíval na pana Keelera. "Ano, pane," zaskřehotal konečně, získávaje si Louisovu pozornost. "Co to kurva děláš?" zasyčel na svého takzvaného kamaráda.

Harry zamrkal. "Promiň, Louisi, já musel. Nemůžu už lhát, je to špatný!" tvrdil. Jeho výlev Liama překvapil, neboť si nikdy nepomyslel, že on se nalomí jako první. "A co bylo špatný, Harry?" přidal se pan Keeler dychtivě, přičemž se posadil na kraj stolu před hochy.

"Zmlátit Nialla! Nemyslel jsem to tak! Louis mě k tomu přiměl, byla to nehoda - "

"Nehoda? Šikana není nehoda, to jste dělali schválně!" připojil se Liam naštvaně. "To je v pořádku, pane Payne," ujistil ho pan Keeler tlumeným hlasem. Liam si povzdychl. "Já tě přiměl?! Já tě nenutil dělat vůbec nic, Harry! Sám jsi to řekl, že jsi toho zatraceného zbabělce nenáviděl! Kdo o něm říkal, že je to zasraná buznička?!" křičel Louis hlasitě, zíraje na svého nejlepšího kamaráda.

"Louisi Tomlinsone, takovou řeč nebudu ve škole tolerovat!" vyštěkl pan Keeler naštvaně. Louisovy ruce přehnaně vyletěly nahoru a on rozzlobeně zafuněl. "Takže říkáš, že jste ho šikanovali, protože je gay?" zeptal se tišším tónem. "Ne, to jsem neřekl," odpověděl, trochu obranářsky. "Zníš trochu defenzivně, Lou," přidal se Liam podezřele.

Louis se podíval dolů, pohrávaje si s prsty. "Je to pravda, Louisi?" zeptal se pan Keeler jemně. Louisovi konečně tekly slzy po tváři. "Udělal jsem to! Jasný?! Jste šťastnej?! Je mi líto, že jsem to udělal, ale jsem až moc velkej homofob! Ale přísahám, že už se tohle nikdy znovu nestane. Luke nám zaplatil a přihrál nám ho, abychom ho mohli zbít, takže je to i jeho chyba! Omlouváme se," vzlykal s třesoucím se chraplavým hlasem.

Vzhlédl od svých rukou. Na jeho výbuch byl Liam absolutně nepřipravený. "Kdo je Luke?" zamračil se pan Keeler. Liam byl ale napřed a vyskočil ze svého sedadla. "Luke?! Zkurvený Luke?! Zasraný Luke vám zaplatil, abyste zabili Nialla?! Doprdele, vždyť jste ho málem zabili jenom kvůli Lukeovi!" soptil a přistrčil stůl drsně ke klukům. Dýchalo se mu tak těžce, že to ani nebylo možné.

"Pane Payne, myslím, že byste se měl uklidnit," povzdychl si pan Keeler, dívaje se na něj s přimhouřenýma očima. Tušil něco? Myslel si, že bylo něco mezi ním a Niallem? To Liama vůbec nenapadlo, jeho pozornost spočívala na Harrym, který se na něj díval se očima otevřenýma doširoka. "Počkejte… zabít Nialla?" zaskřehotal, načež Liam krátce přikývl.

Harry roztřeseně vydechl. "Já na tohle už nemám," zafuněl, odstrkující svou židli stranou a mířící ke dveřím. "Harry Stylesi, jestli z těchto dveří vyjdete, tak budete okamžitě vyloučen," zavolal za ním pan Keeler výhružně. Harry ztuhl a otočil se. "Posaďte se," požádal ho a pokýval hlavou k jeho prázdnému místu, načež Harry nervózně polknul a posadil se tam.

"Dobře," usmál se zářivě pan Keeler, ovšem Liamovi neušlo, jak znepokojen Harry vypadal. "Co myslíte tím zabil…?" zašeptal Harry k Liamovi. "Harry, on jenom přehání," odfrkl si Louis, avšak Liam viděl, že i on byl na pochybách. V hnědookém učiteli vřel vztek, ale zůstával napovrch klidný. "Myslíte, že přeháním, když fakt je ten, že Niallovi selhalo srdce a prodělal srdeční zástavu?" zaskřehoval. Louis polkl knedlík, jenž se mu v krku vytvořil.

"Je… je v pořádku?" zeptal se Harry, lehce se mrače. Liam zkřížil ruce na prsou a řekl: "Je mu už fajn. Ne ale díky vám," dodal pohrdavě. Harry se sklonil svůj zrak a Liam se zase podíval na pana Keelera, všímaje si toho náhlého ticha. "Pane?" zeptal se Louis Liama váhavě, zatímco si ho pan Keeler prohlížel s přimhouřenýma očima. "Odkud znáte Lukea?" zeptal se zvědavě. Liam nasucho polkl, jak tohle mohl zakrýt?

"Šel jsem jednou kolem a Niall mi ho představil." A to bylo poprvé, co Liam lhal, předtím nikdy nelhal. Styděl se za sebe a chtěl to vzít zpátky, ale nemohl. Dělal to pro sebe a pro Nialla. Pro Nialla… Liam ho nemohl dostat z hlavy. Neustále si ho představoval schouleného na nemocniční posteli, jak poklidně spal. Chtěl s ním teď být, chtěl Nialla vidět.

"Jasně," odpověděl pan Keeler slabě. Liam se podíval jinam, lehce vystrašen. "Cítím se hrozně," promluvil Zayn náhle. Bylo to poprvé, co promluvil od doby, co se ocitl v této místnosti. Liam vždycky věděl, že byl tichý, i když se to snažil zakrývat. Ale ani on nebyl v dobré situaci, a tak místo toho prohlásil: "Můžete ho jít navštívit, jestli chcete? Jenom se mu omluvit," dodal rychle.

Nebyl si jistý, jestli by Niall s tímto nápadem byl v pohodě, protože ani Liam nebyl, ale bylo to to nejlepší, co ti kluci mohli udělat. Zayn s Harrym se postavili téměř vděčně, ale Louis zůstal sedět, nepříjemně se vrtě na své židli. "Já nechci," zamumlal, načež se na něj Harry se Zaynem zamračili. "Napáchal jsi nejvíc škody, Lou," řekl černovlasý jemně.


Louis zdráhavě vstal a následoval Harryho a Zayna, ke kterým se přidal i Liam pro případ, že by chtěli vycouvat. Bohudíky nevycouvali a zamířili do nemocnice St. Mary's. Jediný problém, který Liam teď měl, byl probudit spícího Nialla.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 29. srpna 2018 v 20:57 | Reagovat

Niall asi bude mít šok když je uvidí.

2 Ellight Ellight | 1. září 2018 v 16:31 | Reagovat

Zajímavý vývoj. Jsem zvědavá, co se stane dál. :)

3 Jenn Jenn | 8. září 2018 v 18:10 | Reagovat

Chudák Niall. Doufám, že se z toho všeho dostane a bude šťastný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama